GATUNEK 
OPARTA NAKara Para Aşk od Eylem Canbolat i Sema
STWORZONA PRZEZLeonardo Bechini, María Elena López
SCENARIUSZ José Luis Durán,
REŻYSERIAWalter Doehner, Juan Pablo Blanco
MUZYKA STWORZONA PRZEZJordi Bachbush, Silvana Medrano, Luis Omar Parra
OTWIERAJĄCY MOTYW MUZYCZNY«Imperio» (skomponowane przez Jordi Bachbush)
«Otras vidas» (skomponowane przez Carlos Augusto Rivera Guerra i Leonél García Núñez de Cáceres, wykonane przez Carlosa Rivera)
KRAJ POCHODZENIAMeksyk
ORYGINALNY JĘZYK hiszpański
LICZBA ODCINKÓW92
PRODUCENT WYKONAWCZYGiselle González
PRODUCENT (CI)Julieta de la O
KANAŁLas Estrellas –
ORYGINALNA EMISJA14 wrzesień 2020 – 17 styczeń 2021

Imperio de mentiras to meksykańska telenowela policyjna wyprodukowana przez Giselle González dla Televisa w 2020 roku. Jest to nowa wersja tureckiego serialu telewizyjnego Kara Para Aşk, zaadaptowana przez Leonardo Bechiniego i Maríę Elenę López. Premiera odbyła się w Las Estrellas 14 września 2020 r., zastępując pierwszy sezon El Dragón: Powrót wojownika, a zakończyła się 17 stycznia 2021 r.

Polska premiera odbyła się 13 października 2021 na kanale . Lektorem telenoweli jest Alek Pawlikowski. Opracowaniem wersji polskiej zajęło się Canal+.

W rolach głównych występują  i , a także w rolach antagonistycznych Leticia Calderón, , Michelle González, Hernán Mendoza i Iliana Fox. W towarzystwie gwiazdorskich występów Alejandry Robles Gil, Ivána Arany, Susany González, Juana Martína Jáuregui oraz pierwszych aktorek Patricii Reyes Spindola, Cecilii Toussaint i Veróniki Langer 


Opis

Historia skupia się na skromnym i uczciwym policjancie oraz młodej kobiecie z zamożnej rodziny, którzy odważają się wpaść w pasję, która jest tyleż nie do powstrzymania, co zakazana. Po tym, jak ich ojciec i dziewczyna byłego policjanta zostają zamordowani w niewyjaśnionych okolicznościach, para bada tajemnicze zgony, aby odkryć prawdę. Razem odkrywają potężne sekrety ze świata zepsucia, którego nigdy nie znali, jednocześnie walcząc w obronie swojej miłości i ucząc się wzajemnego zaufania.

Elisa Cantú (Angelique Boyer) nigdy nie wyobrażała sobie, że po powrocie do Meksyku z Nowego Jorku, gdzie mieszka, spotka ją nieoczekiwana tragedia, która zmieni jej życie. W noc, w której Elisa miała świętować swoje urodziny, los każe jej spotkać Leonarda Velasco (Andrés Palacios), policjanta zakochanego w Julii (Jessica Decote), nauczycielce, z którą miał się ożenić. Pod koniec wieczoru Leonardo odbiera telefon alarmowy, w którym donosi się o odkryciu dwóch ciał, jednym z nich jest ciało jego narzeczonej, które leży obok ciała Augusto Cantú (Enrique Singer), biznesmena-milionera i ojca Elisy. Elisa i Leonardo spotkają się, aby odkryć prawdę o tym, co się stało.Obsada

 • Angelique Boyer jako Elisa Cantú Robles
 • Andrés Palacios jako Leonardo „Leo” Velasco Rodríguez
 • Alejandro Camacho jako Eugenio Serrano
 • Leticia Calderón jako Victoria Robles de Cantú
 •  jako Renata Cantú Robles de Arizmendi
 • Patricia Reyes Spíndola jako Sara Rodríguez de Velasco
 • Hernán Mendoza jako José Luis Velasco Rodríguez
 • Iván Arana jako Darío Ramírez „La Cobra”
 • Alejandra Robles Gil jako María José „Majo” Cantú Robles
 • Javier Jattin jako Fabricio Serrano
 • Michelle González jako Fernanda Navarro
 • Juan Martín Jáuregui jako Marcelo Arizmendi
 • Luz Ramos jako Adriana Sánchez
 • Ricardo Reynaud jako Mario Garduño​
 • Cecilia Toussaint jako Nieves Sandoval de Álvarez
 • Pilar Ixquic Mata jako Teresa de Velasco​
 • Carlos Aragón jako Gilberto „El Tapia”
 • Verónica Langer jako Piedad Ramírez
 • Adalberto Parra jako Justino Álvarez
 • Alicia Jaziz jako Clara Álvarez Sandoval
 • Assira Abbate jako Leslie Velasco
 • Sandra Kai jako Sonia de Serrano

Goście i powracający

 • Enrique Singer jako Augusto Cantú
 • Jessica Decote jako Julia Álvarez Sandoval
 • Héctor Holten
 • Enoc Leaño jako Reynaldo Ferrer
 • Carlos Torres jako Mauricio
 • Iliana Fox jako Cristina Olasábal

Produkcja 

Produkcja została zapowiedziana 20 stycznia 2020 roku przez Patricio Willsa (prezesa Televisa Studios), w ramach NAPTE 2020 wraz z innymi nowymi produkcjami. 30 stycznia 2020 roku producentka Giselle González potwierdziła, że ​​Andrés Palacios i Angelique Boyer zostali wybrani do głównych ról w produkcji. Nagrywanie produkcji rozpoczęło się 2 marca 2020 r., dając oficjalne klapsy i potwierdzając część obsady, w tym m.in. Susanę González, Leticię Calderón, Alejandro Camacho (po powrocie do Televisy).

Pierwotnie telenowela miała mieć premierę 4 maja 2020 r., Zastępując trzeci sezon Sin miedo a la verdad w Las Estrellas w czasie największej oglądalności, ale z powodu pandemii COVID-19 w Meksyku tak już nie było. W dniu 29 marca 2020 roku Televisa nakazała czasowe zawieszenie nagrań wszystkich programów na jej forach, a ostatnie nagranie produkcja miała 27 marca 2020 roku, osiągając jedynie 20 z 80 planowanych odcinków. Televisa podjęła decyzję o przesunięciu premiery produkcji do odwołania, a w trybie pilnym wyemitowano archiwalne materiały z przeszłości.

W czasie pandemii, oprócz wpływu na produkcję, dodano również odejście dwóch aktorów, którzy byli częścią jej obsady: Roberto Romano, w związku ze skandalem, w którym wyciekły rzekome przekazy nienawiści i dyskryminacji wobec kobiety; oraz pierwsza aktorka Angelina Peláez, która odmówiła kontynuacji nagrywania ze względu na bycie jedną z osób podatnych na wirusa COVID-19 i unikanie zarażenia, która, aktorzy Javier Jattin i Patricia Reyes Spindola dołączyli do produkcji, wznawiając odpowiednio ich postacie.

Produkcja wraz z innymi, takimi jak między innymi: La mexicana y el güero i Vencer el desamor wznowiła nagrania w pierwszym tygodniu czerwca 2020 r.

Produkcję zaadaptowali Leonardo Bechini i María Elena López, kierownictwo techniczne tworzą Armando Zafra i Luis Arturo Rodríguez za kamerami, Luis García i Hugo Muñoz za zdjęcia, a za reżyserię sceniczną odpowiadają Walter Doehner i Juan Pablo Blanco; biorąc pod uwagę około 92 odcinków. Nagrania oper mydlanych zostały naruszone po tym, jak Andrés Palacios i Michelle González zostali zarażeni COVID-19, a prace zostały zawieszone w połowie października 2020 r. i wznowione na początku listopada 2020 r. Produkcja zakończyła się nagrywaniem 21 listopada 2020 r


Nagrody i nominacje

TV Adicto Golden Awards 2020

KategoriaNominowaniWynik
Najlepsza scenografia i rekwizytyDiego LascurainaZwycięzca 
Najlepszy motyw muzyki instrumentalnejJordi BachbushZwycięzca
Najlepsza aktorka drugoplanowaSusanna GonzalezZwycięzca
Najlepszy antagonistaHernana MendozyZwycięzca
Najlepsza antagonistkaIliana FoxZwycięzca
Najlepszy nowicjusz płci męskiejIvan AranaZwycięzca 
Najlepszy pierwszy aktorAleksander CamachoZwycięzca
Najlepsza pierwsza aktorkaPatricia Reyes SpindolaZwycięzca
Najlepszy męski występ specjalnyEnrique SingerZwycięzca 
Najlepsza obsadaRodrigo RuizaZwycięzca 
Najlepszy kierunek kameryArmando Zafra
Luis Arturo Rodríguez
Luis García
Hugo Muñoz
Zwycięzca 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *